Duyuru Arşivi
Al Manhal Veri Tabanı Deneme Erişimi
AL MANHAL - İSLAM ÇALIŞMALARI e-KİTAP ve e-DERGİ KOLEKSİYONU

İslam Çalışmalarına özgü toplamda 19 e-dergi ve 2000 civarında e-kitabın bulunduğu, Orta Doğu kaynaklı Arapça kaynakların bir araya getirildiği eşsiz bir koleksiyondur. E-kitaplar aşağıdaki gibi 3 ayrı koleksiyon halinde bulunmaktadır.
 
1.İslam ve Diğer Disiplinler: Kitap sayısı 548’tir (koleksiyonun %30’u) ve şu iki ana konuları kapsamaktadır: A) İslam’da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam. B) İslam’ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasının ele alan araştırmalar.
 
2.Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu: Kitap sayısı 734’tir (koleksiyonun %38’i) ve  İnanç, Kuran Bilimleri, Hadis Bilimleri,  İslam Mezhepleri, Peygamber Biyografisi, İslam Felsefesi, İslam Ahlakı ve İslam Kültürü.

3. İslam Fıkhı: Kitap sayısı: 640’tir (koleksiyonun %32’si). Bu değerli koleksiyon mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

4. Al Manhal – Miras (Heritage) Koleksiyonu:
Al Manhal Miras Koleksiyonu bilim, dil, siyaset, tarih, İslami ilimler, hadisler, edebiyat gibi çeşitli alanlarda M.S. 5. yüzyıldan günümüze kadar gelen değerli Arapça kaynakları bir araya getirmektedir. Toplamda 5136 kitap içermektedir. Miras koleksiyonu, bölgeyle ilgili tarihsel, kültürel ve akademik araştırmalarınızda kullanabileceğiniz eski ve önemli eserleri dijital ortamda bir arada kolaylıkla bulmanız için endekslemektedir ve bu kaynaklar üzerinde tam metin arama yapmanızı sağlamaktadır.

Veri Tabanı Link : http://site.ebrary.com/lib/fatihsultanalmanhal