Kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmek için üniversite kimlik kartı gösterilmelidir.

Kütüphane içerisinde sessiz olunmalı ve başkalarını rahatsız edecek sesli konuşma ve davranışlardan kaçınılmalıdır.

Zamanında iade edilmeyen yayınlar için günlük gecikme cezası uygulanır. Ödünç alınan materyalin kaybedilmesi veya zarar görmesi durumunda materyalin orjinal  kopyasını, orjinal kopyası bulunamıyorsa kütüphanenin belirlediği aynı değerdeki başka bir materyali temin etmekle yükümlüdür. Kullanıcıdan, kayıp materyalin yerine temin edilen materyal için önceden belirlenen işlem ücreti alınır.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Kütüphanesi ödünç verdiği herhangi bir yayın /yayınları belirtilen süreden daha önce iade edilmesini talep edebilir.

Kütüphane içinde sigara içilmesine, yiyecek ve içecek bulundurulmasına izin verilmez.

Kütüphaneye girmeden önce cep telefonlarının sesi mutlaka kapatılmalı ve kütüphane içerisinde telefonla konuşulmamalıdır.

Kütüphane içinde sahibi belli olmayacak şekilde çanta ve özel eşya bırakılmamalıdır, kaybolan eşyalardan kütüphane sorumlu değildir.

Kullanıcılar kütüphane personeline ait araçları izinsiz kullanamazlar ve kütüphane içindeki araç ve malzemelerin yerlerini değiştiremezler.

Kütüphanenin güvenlik kameralarıyla izlendiğinin bilincinde olunmalıdır.

Kullanıcılar herhangi bir materyalin tamamını fotokopi vb. şekilde çoğaltamazlar. (Telifli eserler 5846 no'lu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunur.)

Acil durum olması halinde kütüphane personelinin talimatlarına uygun hareket edilmelidir.

Kütüphaneye giriş ve çıkışınızda hijyen noktalarından ellerinizi dezenfekte etmenizi sağlığınız için öneriyoruz.