Sesli Kitaplık nedir?Sesli Kitaplık, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı işbirliğinde, gönüllü okuyucuların destekleriyle oluşturulmuş ve görme engelli kullanıcıların hizmetine sunulmuş bir koleksiyondur.
Sesli Kitaplık Koleksiyonundan kimler yararlanabilir?
Sesli Kitaplık Koleksiyonu görme engelli kullanıcılar için oluşturulmuş bir koleksiyondur. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi mensuplarıyla birlikte kurum dışı görme engelli kullanıcıların da kullanımına açıktır.
Kurum dışı kullanıcıların, Sesli Kitaplık Koleksiyonundan yararlanması için ne yapması gerekiyor?
Ad-Soyad, TC Kimlik numarası, telefon numarası, e-posta adresi, engelli raporu bilgilerini library@fsm.edu.tr adresine göndererek, sistemi kullanmak için gerekli kullanıcı adı ve şifre ile kullanım kılavuzunu edinebilirler.
Görme engelli olmayan kullanıcıların Sesli Kitaplık Koleksiyonundan yararlanması mümkün mü? Hayır. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun Ek 11. Maddesi kapsamında sesli kitapların görme engelliler dışında kullanımı, çoğaltımı, dağıtımı, satışı yasalara aykırıdır.
Sesli Kitaplık Koleksiyonuna nasıl erişebilirim?
Kütüphane web sayfamızda yer alan Sesli Kitaplık butonu doğrudan koleksiyonuna ait bütün sesli kitapları listelemektedir.
Sisteme giriş yaptıktan sonra nasıl oturum açabilirim?
Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “oturum aç” kısmından ulaşılabilir. Üniversitemiz mensupları için kullanıcı adı, kurumsal mail adreslerinin @ işaretinden önceki kısmı, şifreleri ise kurumsal mail şifreleridir. Kurum dışı kullanıcılar ise kendilerine başvuru esnasında verilen bilgilerle sisteme erişim sağlayabilirler.
Gönüllü okuyucu olmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?
Gönüllü okuyucu olma istediğinizi library@fsm.edu.tr adresine ileterek iletişime geçebilirsiniz.

 

Sesli kitaplık kılavuzuna erişim için TIKLAYIN.

Sesli kitaplık koleksiyonuna erişim için TIKLAYIN.